Χωρίς νίκη για 11ο σερί ματς στο Β΄ όμιλο της Super League 2 έμεινε η Παναχαϊκή. Η ομάδα της Πάτρας «έσωσε το βαθμό» με τον Ολυμπιακό Β΄ στις καθυστερήσεις, όταν ο Μπαρέ διαμόρφωσε το τελικό 1-1 (οι «ερυθρόλευκοι» είχαν προηγηθεί στο 11΄ με τον Μπα), στο ματς με το οποίο άνοιξε η «αυλαία» της 11ης ημέρας.

Η σημερινή ήταν η 5η ισοπαλία για τους «Αχαιούς», αλλά και η 6η για τους Πειραιώτες.

Το γκολ του Τσιαντούλα μόλις στο 2ο λεπτό αποδείχθηκε αρκετό για το Διαγόρα Ρόδου να επικρατήσει με 1-0 του Παναθηναϊκού Β΄, να επεκτείνει το απόλυτο στην έδρα του (5 στα 5) και να «πιάσει» στην 3η θέση την Καλαμάτα, η οποία παίζει την Κυριακή στο «Ελ Πάσο» με την Καλλιθέα στο μεγάλο ντέρμπι της 11ης ημέρας.