Ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το πρωτάθλημα Super League Κ17. Μετά από έναν δυναμικό τελικό με έξι γκολ, ο «Δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε 6-5 του Ολυμπιακού στη διαδικασία των πέναλτι.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 8′ με τον Σταμούλη και ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο τέλος του ημιχρόνου με τον Κούτσια. Στο 47’ ο Σταμούλης σημείωσε το 2-1 για τους «ερυθρόλευκους» με τον Κεδίκογλου να ισοφαρίζει στο 50’ και τον Κούτσια να σημειώνει στο 73’ με πέναλτι του 3-2 υπέρ του ΠΑΟΚ. Στο 75’ ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με γκολ από τον Κασέμι.

Μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας το σκορ δεν άλλαξε, ενώ ακολούθησε η παράταση και τα πέναλτι. Ο ΠΑΟΚ έφτασε στη νίκη με 6-5 καθώς οι παίκτες του Ολυμπιακού αστόχησαν σε τρία πέναλτι και του «δικεφάλου» σε δύο.

Δείτε ολόκληρο τον τελικό

Ολυμπιακός: Γραμματικάκης, Φρέρης, Κατσογιάννης, Δούμας, Λιόφαγος, Πάστρας, Ντόη, Καράκουτης, Κίτσος, Λιάτσος, Σταμούλης.

ΠΑΟΚ: Μοναστηρλής, Κιτσάκης, Μανωλιούδης, Σινανάι, Τασιούρας, Κουτεντάκης, Τσίκος, Κεδίκογλου, Κωνσταντέλιας, Σμυρλής, Κούτσιας.