Ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε νικητής στο εξ’ αναβολής ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα Κ20 της Super League.

Οι ερυθρόλευκοι, μολονότι έχουν εξασφαλίσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα, πήραν νίκη γοήτρου με 3-2 σκορ επί του τριφυλλιού την Τετάρτη στο «Γεώργιος Καλαφάτης».

Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν μόλις στο 4′ με πλασέ του Μεγαρίτη, ενώ αρκετά γρήγορα πήραν αέρα δύο τερμάτων με κεφαλιά του Γαρεφαλλάκη.

Στο 47ο λεπτό ο Παναθηναϊκός μείωσε με εκτέλεση φάουλ του Μυρθιανού από πλάγια θέση, ωστόσο δύο λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός απάντησε, σκοράροντας με τον Σάλιαγκα.

Το μόνο που κατάφεραν οι «πράσινοι» στη συνέχεια ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βασίλη Αγγελόπουλου.

Παναθηναϊκός: Κότσαρης, Τριανταφυλλόπουλος, Τζανουλίνος, Ζούλης, Μυρθιανός, Αγγελόπουλος Γ., Αγγελόπουλος Β., Στάικος, Χατζηγιοβάννης (46′ Σιλβεστρίδης), Παπανικολάου (70′ Μπαμίχα), Νιούμαν