Ενός… κακού μύρια έπονται στον Παναθηναϊκό, καθώς μετά τη χθεσινή (06/02) ήττα από τον ΠΑΟΚ (τρίτη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα), «χάνει» για τον επόμενο μήνα και τον Ραμόν Πασκάλ Λούντκβιστ.

Ο Σουηδός μέσος, που αντικαταστάθηκε λίγο πριν το τέλος του α’ ημιχρόνου του αγώνα με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, υποβλήθηκε σε μαγνητική το πρωί της Δευτέρας (07/02) η οποία έδειξε πως έχει υποστεί ρήξη μηνίσκου στο γόνατο του αριστερού ποδιού.

Την Τετάρτη (09/02) θα υποβληθεί σε αρθροσκόπηση και θα επιστρέψει σε περίπου ένα μήνα, χάνοντας ουσιαστικά τα τελευταία παιχνίδια της κανονικής περιόδου της Super League.

Από εκεί και πέρα, ο Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος, ο οποίος επίσης αντικαταστάθηκε με τραυματισμό στο 69ο λεπτό του αγώνα με τον ΠΑΟΚ, έχει μια σύσπαση στον οπίσθιο μηριαίο μυ, αλλά θα είναι έτοιμος και διαθέσιμος στον κυριακάτικο (13/02, 17:15) αγώνα με τη Λαμία στο γήπεδο της Λεωφόρου για την 23η αγωνιστική.

Τέλος, την Τρίτη (08/02) θα αποφασιστεί σε ποιο ματς από τα τέσσερα που μένουν για την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου, θα εκτίσει την ποινή του ο Ρούμπεν Πέρεθ, που συμπλήρωσε 4 κίτρινες στο παιχνίδι της Κυριακής με τον ΠΑΟΚ.