Από ένα βαθμό πήραν Καλλονή και Πανιώνιος, μετά το ισόπαλο 1-1 στη Μυτιλήνη, στο παιχνίδι για την 26η αγωνιστική της Super League. Για τους «κυανέρυθρους» άνοιξε το σκορ στο 29’ ο Ανσαριφάρντ, ενώ οι νησιώτες ισοφάρισαν στο 45’ με τον Αναστασιάδη.

Πατήστε εδώ και δείτε τα γκολ

Το παιχνίδι ήταν σε γενικές γραμμές ισορροπημένο, με τον Πανιώνιο να δείχνει κουρασμένος μετά τα συνεχόμενα παιχνίδια σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη προηγήθηκε στο 29’. Μετά το μακρινό σουτ του Χαλκιαδάκη, ο Δαύκος δεν μπλόκαρε και στην επαναφορά ο Ανσαριφάρντ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το σκορ του ημιχρόνου δεν έμεινε στο 1-0, αφού οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν. Στο 45’ ο Αναστασιάδης εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση στην άμυνα του Πανιωνίου μετά από εκτέλεση κόρνερ και με κοντινή προβολή διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στο δεύτερο μέρος δεν υπήρξαν πολλές ευκαιρίες για γκολ με τους δύο τερματοφύλακες να μην ανησυχούν ιδιαίτερα. Στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι απέκτησε γρήγορο ρυθμό, όμως για καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάτι αξιόλογο με αποτέλεσμα η αναμέτρηση να ολοκληρωθεί με το σκορ στο 1-1.

Καλλονή – Πανιώνιος 1-1 (Novasports 3)

Γκολ: 45′ Αναστασιάδης – 29′ Ανσαριφάρντ

Κίτρινες κάρτες: Μανούσος – Οικονόμου, Καθάριος, Μπαργκάν

Καλλονή (Νίκος Καραγεωργίου): Δαύκος, Μίκιτς, Βαλιός (37′ Γεωργίου), Αναστασιάδης, Γκόλιας, Καλτσάς, Τσαμπούρης, Ελλακόπουλος (85′ Σπυρόπουλος), Μανούσος, Φαβάλι, Μάρκοβιτς (74′ Κάρλσον).