Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι στη Θεσσαλονίκη, με το οποίο ολοκληρώθηκε σήμερα (15/1) η 17η αγωνιστική στον Α΄ όμιλο της Super League 2, καθώς ΠΑΟΚ Β΄ και Ηρακλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στη Νέα Ευκαρπία. Ο Σπυράκος «άνοιξε το σκορ» στο 26΄ για τον «Δικέφαλο του βορρά», ο οποίος απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 42ο λεπτό, όταν ο «Γηραιός» έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Χρουσιέλ. Όμως, ο Ηρακλής κατάφερε να ισοφαρίσει στο 48ο λεπτό με τον Δοϊρανλή και να κρατήσει το 1-1 ως το τέλος, παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας. Πάντως, οι «κυανόλευκοι» είχαν την ευκαιρία να πετύχουν και δεύτερο γκολ στο 86΄, αλλά το σουτ του Χειρίτραντα έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας του ΠΑΟΚ Β΄.