Ο Λεβαδειακός ξεκίνησε με εκτός έδρας νίκη (3-1) επί του Μακεδονικού στη διαδικασία των πλέι οφ του Α΄ ομίλου στη Super League 2, πλησιάζοντας ακόμα περισσότερο στην άνοδο, μετά την ισοπαλία της ΑΕΛ στον Βόλο με τη Νίκη.

Ο Τσάπρας έβαλε μπροστά τους Βοιωτούς στο 5ο λεπτό, ο Σιμόνι ισοφάρισε στο 46΄ αλλά τα γκολ του Ρομό στο 58΄ και Κουάδρα στο 64΄ έστεψαν νικήτρια την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου.

Στον Βόλο, όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο. Η Λάρισα προηγήθηκε με τον Πεντρόζο στον 17΄ και ο Γαβριηλίδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 28ο λεπτό.

Στις αναμετρήσεις των πλέι άουτ, η Κοζάνη επικράτησε της Αναγέννησης Καρδίτσας 1-0 με ένα φάουλ του Γιάκου στο 87΄, ενώ Αιολικός και Ηρακλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 (29΄ Ενομό – 14΄ Κούστα).

Αιολικός – ΠΟΤ Ηρακλής 1-1

* Η αναμέτρηση Καμπανιακός – ΠΑΟΚ Β΄ της 1ης αγωνιστικής των PLAY OUT αναβάλλεται λόγω συμμετοχής ποδοσφαιριστών της ΠΑΕ ΠΑΟΚ Β΄ σε αγώνες ελληνικών Εθνικών ομάδων (Άρθρο 22 παρ. β ΚΑΠ) και θα ορισθεί με νεότερο έγγραφο της διοργανώτριας.