Μετά από δύο σερί ισοπαλίες, η ΑΕΛ επέστρεψε στα «τρίποντα» περνώντας με 2-0 από την Καρδίτσα απέναντι στην τοπική Αναγέννηση, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Super League 2.

Τα δύο γκολ των «βυσσινί» πέτυχε ο 20χρονος αμυντικός από την Ακτή Ελεφαντοστού, Αχμέντ Κοσονού, σε διάστημα τεσσάρων λεπτών στο δεύτερο μέρος (61΄-64΄).

Ο Μακεδονικός νίκησε με 3-2 τον ΠΑΟΚ Β΄, μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ και τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος! Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 5΄ με τον Σιμόνι, οι «ασπρόμαυροι» απάντησαν με γκολ των Γκούμα (20΄) και Κανίς (30΄) παίρνοντας προβάδισμα.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Χάσεκ ισοφάρισε σε 2-2, ενώ τη νίκη στο συγκρότημα του Μαλεζά χάρισε ο Τσιλιγγίρης στο 63΄ με σουτ.

13. Αλμωπός Αριδαίας 0 -0αγ.

* Η ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας έχει αποβληθεί από το Πρωτάθλημα Super League 2, 2023-24 με απόφαση του Δ.Σ. της Διοργανώτριας (26.9.23).

* Στην ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας αφαιρέθηκαν 5 βαθμοί (υπ αριθμ. 568/2023 απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΟ).