Ισόπαλη 2-2 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον τυπικά γηπεδούχο Ηρακλή, καθώς το παιχνίδι διεξήχθη στη Δράμα και τον Καμπανιακό, με την οποία ολοκληρώθηκε η 23η αγωνιστική στον Α΄ όμιλο της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τον «Γηραιό» στο πρώτο ημίχρονο, όταν προηγήθηκαν 2-0 με τα τέρματα των Γαρύφαλλου στο 23΄ και Τότσκα στο 31΄.

Στο δεύτερο μέρος όμως οι παίκτες του Ηρακλή πίεσαν αρκετά και αφού μείωσαν στο 59ο λεπτό με πέναλτι του Βιτλή έφτασαν στην ισοφάριση με κεφαλιά του Κωστόπουλου στο 73΄.

Πριν την έναρξη του αγώνα τιμήθηκε από τη διοίκηση των «Κυανόλευκων» ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής τους και τώρα προπονητής της Δόξας Δράμας, Άκης Στολτίδης, για την προσφορά του στο σύλλογο.