Με νίκες των «Δικεφάλων» σε εξ αναβολής αναμετρήσεις συνεχίστηκε η… δράση στον Α΄ όμιλο της Super League 2. Η ΑΕΚ Β΄ συνέτριψε 4-0 τον Απόλλωνα Πόντου στο Σεραφείδειο, σε αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική, και πλασαρίστηκε στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας. Ο Αραούχο, ο οποίος ήταν αρχηγός της ΑΕΚ Β΄, άνοιξε το σκορ στο 36΄, ενώ οι «κιτρινόμαυροι» διπλασίασαν τα τέρματά τους πριν το ημίχρονο με το γκολ του Ραντόνια (43΄). Η Ένωση πέτυχε άλλα δύο γκολ στο β΄ μέρος με τους Χριστόπουλο (84΄) και Σκόνδρα (90+2΄) και έφτασε χωρίς πρόβλημα στην τελική επικράτηση.

Στο μεταξύ, ο ΠΑΟΚ Β΄ κατέβαλε την αντίσταση της Κοζάνης στο γήπεδο του Μακεδονικού, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 22η αγωνιστική. Το γκολ που χάρισε το «τρίποντο» στον «Δικέφαλο του βορρά» πέτυχε ο Δαρέλας με πέναλτι στο 14ο λεπτό.