Καταιγιστικός ο Ηρακλής, συνέτριψε με 5-1 τον Μακεδονικό και ανέβηκε στην έκτη θέση του Α΄ ομίλου στη Super League 2 ύστερα από 12 αγωνιστικές.

Η ομάδα του Αμανατίδη προηγήθηκε με το εύθραυστο 2-1 στο ημίχρονο (1΄ Κούστα, 42΄ Χρουσιέλ – 45 Μπουλάτοβιτς), αλλά δύο γρήγορα γκολ στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, από τους Βιτλή στο 48΄ και Σπυρίδη στο 50΄ έβαλαν την ασφαλιστική δικλείδα στη νίκη του «Γηραιού», που έλαβε θριαμβευτική χροιά με το τέρμα του Στοΐσεβιτς στο 90΄+3 για το τελικό 5-1.

Στο άλλο παιχνίδι της Δευτέρας, ο ΠΑΟΚ Β΄ νίκησε εκτός έδρας τον Απόλλωνα Πόντου με 1-0 στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 72ο λεπτό ο Δαρέλας.

13. Αλμωπός Αριδαίας 0 -0αγ.

* Η ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας έχει αποβληθεί από το Πρωτάθλημα Super League 2, 2023-24 με απόφαση του Δ.Σ. της Διοργανώτριας (26.9.23).