Με εντός έδρας νίκες συνέχισαν Μακεδονικός και Αναγέννηση Καρδίτσας τις υποχρεώσεις τους στον Α΄ όμιλο της Super League 2. Ο Μακεδονικός επιβλήθηκε 3-1 του Απόλλωνα Πόντου στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής και «σκαρφάλωσε» στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό με τον Τσιλιγγίρη, ενώ ο Αμπουντού ισοφάρισε για τον Απόλλωνα Πόντου στο 59΄. Όμως, ο Μακεδονικός «απάντησε» με το πέναλτι του Τσουκάνη στο 66΄ και «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Μπιανκόνι στις καθυστερήσεις (90+3΄).

Στο μεταξύ, η Αναγέννηση, η οποία είχε δοκάρι στο 33΄, κατέβαλε την αντίσταση της Νίκης Βόλου με δύο γκολ μετά το 70ό λεπτό (73΄ Σταμόπουλος, 76΄ Βερνάρδος), ενώ, νωρίτερα, ο Αιολικός επικράτησε 4-2 του Καμπανιακού (9΄, 69΄ Ενομό, 18΄ Μανούσος, 66΄ Γιόκε – 42΄ πεν. Γιουκούδης, 86΄ Μανιός).