Νέο ματς θρίλερ και νίκη στο φινάλε σημείωσε για δεύτερο σερί παιχνίδι ο Ιωνικός, ο οποίος επιβλήθηκε 3-1 στη Νίκαια του Διαγόρα Ρόδου για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Σκόρερ των γηπεδούχων ο Νιάσε με κεφαλιά στο 40΄ και ο Κάστρο στο 89΄ με σουτ και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι. Για την ομάδα της Ρόδου είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 68΄ ο Σανδραβέλης με σουτ. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ιωνικός προερχόταν από την εκτός έδρας νίκη του επί των Τρικάλων στις καθυστερήσεις και ο Διαγόρας από την εντός έδρας ήττα από τον Απόλλωνα Λάρισας.

Στη Φιλιππούπολη της Λάρισας, ο Απόλλων δεν κατάφερε να καταβάλει την αντίσταση του ΟΦ Ιεράπετρας, αφού οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Η ομάδα της Λάρισας προηγήθηκε με σουτ του Μόρα στο 11΄, για να ισοφαρίσει στο 78΄ ο Αποστολίδης για την ομάδα του Λασιθίου. Στο 10ο λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε άστοχα ο Γιάκος.