Για λίγες μόνο ώρες είχε συγκάτοικο την ΑΕΛ στην κορυφή της κατάταξης του Α’ Ομίλου η Βέροια. Η «Βασίλισσα του Βορρά», στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2, πέρασε νικηφόρα με σκορ 2-1 από τα Τρίκαλα κι αποσπάστηκε εκ νέου τρεις βαθμούς από τους «βυσσινί».

Παρά την απουσία του Παύλου Δερμιτζάκη από τον πάγκο της, ελεώ κορωνοϊού, η Βέροια προηγήθηκε μόλις στο 8ο λεπτό με τον μόνιμο σκόρερ της, Γιάννη Πασά. Οι Θεσσαλοί, που χρειάζονται βαθμούς για να εξασφαλίσουν την παραμονή, ισοφάρισαν στο 54’ με τον Λάζαρο Ελευθεριάδη. Οι ισορροπίες, όμως, άλλαξαν και πάλι πέντε λεπτά μετά, με τον Σάββα Μούργο να χαρίζει στην ομάδα του – υπηρεσιακού – Αλέξανδρου Βεργώνη τη νίκη με 2-1.