Με σκορ 3-2 επικράτησε η Νίκη Βόλου της Βέροιας σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Πανθεσσαλικό στάδιο. Η ομάδα της Ημαθίας προηγήθηκε 2-0 με τους Μπεν και Μπαργκάν να σκοράρουν στο 4’ και το 7’, αντίστοιχα, όμως στη συνέχεια οι Βολιώτες αντεπιτέθηκαν και πέτυχαν την ανατροπή.

Ο Ίβενς στο 43’ μείωσε σε 2-1, ενώ η Νίκη ισοφάρισε ένα λεπτό μετά με αυτογκόλ του Αμανατίδη. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Ροτζέριο.

Νίκη Βόλου:
Ταΐρης, Μαρινάκης, Ίβενς, Αργύρης (63’ Καρασαλίδης), Σωτηράκος, Αναστασόπουλος (34’ Μέτσε), Κυζιρίδης (34’ Ροτζέριο), Κορέτα, Μουζακίτης, Γιαννιτσάνης, Σκούρτη (63’ Σταμπολζίεφ).

Βέροια:
Τόρες, Αραγονές, Αμαραντίδης, Καταλά, Βέρτζος, Όστοιτς, Παυλίδης, Θεδρίκ, Καλτσάς, Μπεν, Μπαργκάν.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Καντιμοίρης, Καλί, Χασελμπάινκ, Βέθκεθ, Ντόγος, Βεργώνης, Εσπάρθα, Τσάμης, Κατσούλης, Παπαδόπουλος.