Ένα γκολ του Τζιώρα στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης φαινόταν αρκετό στη Νίκη Βόλου, αλλά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων (90΄+2) ο Μαχαίρας ισοφάρισε με πέναλτι για την ΑΕΚ Β΄, που έστω και in extremis απέσπασε ισοπαλία 1-1 στην πρωτεύουσα της Μαγνησίας, στην ακροτελεύτια συνάντηση της 20ής αγωνιστικής στον Α΄ όμιλο της Super League 2.

Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου δεν κατάφερε να προσπεράσει τον Μακεδονικό και να ανέβει στην τρίτη θέση, ούσα ένα βαθμό πίσω του αλλά και με δύο παιχνίδια λιγότερα. Από την πλευρά της, η Ένωση έφτασε στους 20 βαθμούς και έπιασε την Καρδίτσα στην έβδομη θέση έχοντας και δύο παιχνίδια λιγότερα.