Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα του Σαββάτου (24/7)

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 23 Ιουλίου 2021, 23:59
Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα του Σαββάτου (24/7)

Με πλήρη δράση συνεχίζονται το Σάββατο 24 Ιουλίου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 23 αγωνίσματα.

Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.

Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:

Σάββατο 24 Ιουλίου

Γυναικείο Μπάσκετ 3Χ3

04:15 Ρωσία - Ιαπωνία

04:40 Κίνα – Ρουμανία

08:00 Ρωσία - Κίνα

08:25 Ρουμανία – Ιαπωνία

11:30 Ιταλία - Μογγολία

11:55 ΗΠΑ – Γαλλία

15:00 Μογγολία – ΗΠΑ

15:25 Γαλλία – Ιταλία

Ανδρικό Μπάσκετ 3Χ3

05:35 Πολωνία – Λετονία

06:00 Κίνα – Σερβία

08:00 Ρωσία – Κίνα

09:25 Σερβία – Ολλανδία

12:40 Λετονία – Βέλγιο

13:05 Ιαπωνία – Πολωνία

16:00 Ολλανδία – Ρωσία

16:25 Βέλγιο – Ιαπωνία

Τοξοβολία

03:30

Μικτές ομάδες  φάση των 16

08:15

Μικτές ομάδες  προημιτελικά

Μικτές ομάδες  ημιτελικά

Μικτές ομάδες  μικρός τελικός

Μικτές ομάδες  τελικός

Γυμναστική

04:00 Προκριματικά ανδρών

Μπάντμιντον

03:00

Μονό ανδρών

Μονό Γυναικών

Διπλό Ανδρών

Διπλό Γυναικών

Μικτό

12:00

Μονό ανδρών

Μονό Γυναικών

Διπλό Ανδρών

Διπλό Γυναικών

Μικτό

Σόφτμπολ

04:00 Αυστραλία - Καναδάς

08:30 ΗΠΑ - Μεξικό

14:00 Ιαπωνία – Ιταλία

Μπιτς Βόλεϊ

03:00

Προκριματικά Ανδρών - Γυναικών

Πυγμαχία

Γυναίκες

05:00

(54-57κ.) - Προκριματικά – Φάση των 32

(64-69κ.) - Προκριματικά – Φάση των 32

11:00

(54-57κ.) - Προκριματικά – Φάση των 32

Άνδρες

05:00

52-57 κ.- Προκριματικά – Φάση των 32

63-69 κ.- Προκριματικά – Φάση των 32

81-91κ. - Προκριματικά – Φάση των 32

11:00

52-57κ. - Προκριματικά – Φάση των 32

63-69κ. - Προκριματικά – Φάση των 32

91κ. - Προκριματικά – Φάση των 32

Ποδηλασία Δρόμου

05:00  

Ποδηλασία Ανδρών

Ιππασία

11:00

Ντρεσάζ

Ξιφασκία

Γυναίκες

03:00

Ξίφος ασκήσεως Φάση των 64

Ξίφος ασκήσεως Φάση των 32

Ξίφος ασκήσεως Φάση των 16

Ξίφος ασκήσεως Προημιτελικά

12:00

Ξίφος ασκήσεως Ημιτελικά

Ξίφος ασκήσεως Μικρός τελικός

Ξίφος ασκήσεως Γυναικών Τελικός

Άνδρες

03.00

Σπάθη Φάση των 64

Σπάθη Φάση των 32

Σπάθη Φάση των 16

Σπάθη Προημιτελικά

12:00

Σπάθη Ημιτελικά

Σπάθη Μικρός τελικός

Σπάθη Τελικός

Ποδόσφαιρο

Γυναίκες

10:30 Χιλή – Καναδάς

11:00 Κίνα – Ζάμπια

11:30 Σουηδία – Αυστραλία

13:30 Ιαπωνία – Μεγάλη Βρετανία

14:00 Ολλανδία – Βραζιλία

14:30 Νέα Ζηλανδία – ΗΠΑ

Χάντμπολ

Άνδρες (προκριματικά)

03:00 Νορβηγία - Βραζιλία

05:00 Γαλλία – Αργεντινή

08:15 Σουηδία - Μπαχρέιν

10:15 Γερμανία – Ισπανία

13:30 Πορτογαλία – Αίγυπτος

15:30 Δανία – Ιαπωνία

Χόκεϊ

Άνδρες

03:30 Ιαπωνία – Αυστραλία

04:00 Νέα Ζηλανδία – Ινδία

05:45 Ολλανδία – Βέλγιο

06:15 Αργεντινή – Ισπανία

12:30 Μεγάλη Βρετανία  – Ν. Αφρική

13:00 Καναδάς - Γερμανία

Γυναίκες 

14:45 Ολλανδία – Ινδία

15:45 Ιρλανδία – Ν. Αφρική

Τζούντο

Γυναίκες

05:00

-48 κ. Προκριματικά

-48 κ. Προημιτελικά

11:00

-48κ. Ρεπεσάζ

-48 κ. Ημιτελικά

-48 κ. Μικρός τελικός

-48 κ. Τελικός

Άνδρες

05:00

-60 κ. Προκριματικά

-60 κ. Προημιτελικά

11:00

-60 κ. Ρεπεσάζ

-60 κ. Ημιτελικά

-60 κ. Μικρός τελικός

-60 κ. Τελικός

Κωπηλασία

Γυναίκες

02:30

Μονό σκιφ ρεπεσάζ

Διπλό σκιφ ρεπεσάζ

Δίκωπος

Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών

Άνδρες

02:30

Μονό σκιφ ρεπεσάζ

Διπλό σκιφ ρεπεσάζ

Δίκωπος

Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών

Τετράκωπος

Σκοποβολή

02:30

10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών προκριματικά

10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών τελικός

10μ. αεροβόλο πιστόλι ανδρών προκριματικά

10μ. αεροβόλο πιστόλι ανδρών τελικός

Κολύμβηση

13:00

400μ. μικτή ανδρών

100μ. Πεταλούδα γυναικών

400μ. μικτή γυναικών

100μ. πρόσθιο ανδρών

4Χ100 ελεύθερο γυναικών

Πιγνκ πονγκ

03:00

Προκριματικά ανδρών

Προκριματικά γυναικών

Μικρό – φάση των 16

08:15

Μονό ανδρών

Μονό γυναικών

13:30

Μονό ανδρών

Μονό γυναικών

Ταεκβοντό

04:00

-49κ. Γυναικών γύρος των 16

-58κ. Ανδρών γύρος των 15

-49κ. Γυναικών προημιτελικά

-58κ. Ανδρών προημιτελικά

-49κ. Γυναικών ημιτελικά

-58κ. Ανδρών ημιτελικά

13:00

-49κ. Γυναικών ρεπεσάζ

-58κ. Ανδρών ρεπεσάζ

-49κ. Γυναικών μικρός τελικός

-58κ. Ανδρών μικρός τελικός

-49κ. Γυναικών τελικός

-58κ. Ανδρών τελικός

Τένις

05:00

Πρώτος γύρος ανδρών

Πρώτος γύρος γυναικών

Πρώτος γύρος διπλό ανδρών

Πρώτος γύρος διπλό γυναικών

Βόλεϊ

Ανδρών

03:00 Ιταλία – Καναδάς

05:05 Βραζιλία - Τυνισία

08:20 Ρωσία – Αργεντινή

10:25 Ιαπωνία - Βενεζουέλα

13:40 Πολωνία – Ιράν

15:45 Ηνωμένες Πολιτείες – Γαλλία

Πόλο

Γυναικών

08:00 Ιαπωνία – ΗΠΑ

09:30 Καναδάς - Αυστραλία

12:20 Ν. Αφρική – Ισπανία

13:50 Κίνα - Ρωσία

Άρση Βαρών

03:50

49κ. Γυναικών

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 24 Ιουλίου 2021, 00:03