Αύξησε τις ελπίδες της για την κατάληψη της πρωτιάς στα πλέι οφ η ΑΕΚ, καθώς σημείωσε τη δεύτερη συνεχή νίκη της στο μίνι πρωτάθλημα.

Η «Ένωση» με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκο Λυμπερόπουλο, επικράτησε με ανατροπή 3-2 του Ατρομήτου, στο ΟΑΚΑ κι έτσι έφτασε στους έξι βαθμούς.

Η ομάδα του Κωστένογλου βρέθηκε να χάνει από το 20’, μετά το γκολ του Έπστάιν, εντούτοις στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου γύρισε… τούμπα το ματς.

Στο 50′ ο νεοεισελθών Κάρλος ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους, ενώ στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο «Λύμπε».

Ο Μεσσήνιος επιθετικός έκανε το 2-1 για την ΑΕΚ στο 54’ ενώ στο 62’ έδωσε… αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Το μόνο που κατάφερε ο Ατρόμητος στη συνέχεια ήταν να μειώσει στο 68΄με τον  Τόμας.

ΑΕΚ-Ατρόμητος 3-2

Γκολ: 50′ Κάρλος, 54′, 61′ Λυμπερόπουλος- 20′ Επστάιν, 68′ Tόμας

Κίτρινες: Μπουγαΐδης, Καράμπελας – Φυτανίδης, Τόμας, Σκόνδρας, Πίτου Γκαρσία

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Κωνσταντόπουλος, Καφές, Κοντοές (46΄ Χοσέ Κάρλος), Μανωλάς, Λεονάρντο, Μάκος, Καράμπελας, Λυμπερόπουλος, Μπουγαΐδης, Εγγλέζου (46΄ Κλωναρίδης), Φούντας (56΄ Γεωργέας).

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Ιτάνζ, Σκόνδρας (63΄ Πίτου Γκαρσία), Τόμας, Φυτανίδης, Επστάιν, Μπρίτο, Νάστος, Σφακιανάκης (73΄ Αναστασάκος), Καραμάνος (54΄ Μπάλλας), Δημούτσος, Μήτρογλου.