Δέκα λεπτά πριν ολοκληρωθεί το παιχνίδι ανάμεσα στην Ανόρθωση και την Ομόνοια στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» της Λάρνακας, διεκόπη, καθώς οπαδοί των φιλοξενούμενων έριξαν κροτίδες, την ώρα που ο Λαβόρδε βρισκόταν τραυματίας στο έδαφος και δεχόταν τις πρώτες βοήθειες.

Ο τραυματίας, όσο και ένα μέλος του τεχνικού επιτελείου, αλλά και ο Παβίσεβιτς της Ομόνοιας τραυματίστηκαν και οι διαιτητές διέκοψαν αμέσως την αναμέτρηση και αποχώρησαν από τον αγωνιστικό χώρο. Πάντως, το παιχνίδι άρχισε ξανά μετά από δέκα λεπτά και η Ανόρθωση πήρε τη νίκη με 2-0 χάρη σε πέναλτι του Ζουλιάνο Σπαντάσιο στο 3ο λεπτό κι ένα γκολ του Ρέζεκ στην εκπνοή. Έτσι, «έπιασε» την ΑΕΚ Λάρνακας στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ αύριο ο ΑΠΟΕΛ υποδέχεται τον Ολυμπιακό Λευκωσίας.

ΑΕ Πάφος 1

-Ο Ολυμπιακός Λευκωσίας ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -3 βαθμούς και η ΑΕ Πάφος με -6.

Επιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης