Με ήττα από τη Λιμόζ (59-71) ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον 10ο όμιλο του EuroCup ο ΠΑΟΚ.

Η μακεδονική ομάδα ήταν πολύ καλή στα πρώτα 30 λεπτά και ακολουθούσε κατά πόδας τους «λιμουζό», αλλά η επιθετική αφλογιστία της κατά την τελευταία περίοδο κόστισε μια ήττα και μάλιστα με διαφορά.

Με τον Τζέι Αρ Μπρέμερ ξεκίνησε σε καλό βράδυ ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στην αρχή του αγώνα με 5 πόντους (11-6), αλλά οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και το παιχνίδι άρχισε να πηγαίνει πόντο-πόντο, για να λήξει το ημίχρονο 31-31.

Ο «Δικέφαλος» έφτασε (για πρώτη φορά) στο +6 (39-33) στις αρχές του τρίτου δεκάλεπτου, οι Γάλλοι ισοφάρισαν εκ νέου (47-47) και πέρασαν στο 30΄ με 51-47.

Ο ΠΑΟΚ αντιμετώπιζε πια επιθετικό πρόβλημα και η Λιμόζ το εκμεταλλεύτηκε, φτάνοντας τη διαφορά στο +12 (63-51) και διατηρώντας την σε αυτό το επίπεδο έως και τη λήξη του αγώνα.