Ο Άρης βαδίζει από το κακό στο χειρότερο κι έτσι υπέστη ακόμη μία ήττα αυτή τη φορά στο θεσμό του Κυπέλλου.

Η ομάδα του Μιλίνκοβιτς έχασε την Πέμπτη με 1-0 από τον Ολυμπιακό Βόλου στην πρωτεύουσα της Μαγνησίας και ως εκ τούτου στη ρεβάνς της 31ης Οκτωβρίου στο «Κλεάνθης Βικελίδης» καλείται να ανατρέψει το εις βάρος του αποτέλεσμα, προκειμένου να προκριθεί στους «16».

Οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν στην επιτυχία με το γκολ του Κατσίκη στο 74ο λεπτό, απέναντι σε μια ομάδα που ακόμη αγνοεί τη χαρά της νίκης σε επίσημη αναμέτρηση τη νέα αγωνιστική περίοδο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Γιώργος Βαζάκας): Γκίτκος, Καρράς, Κατσιαρός, Μελίσσης, Αρβανίτης, Ρόκας (83΄ Πινδώνης), Ολίσε (58΄ Κατσίκης), Μπρέσκα, Ακόστα, Καπετάνος, Γκούρμα (64΄ Γιενγκά).

ΑΡΗΣ (Ζόραν Μιλίνκοβιτς): Μπουζάνης, Καραγκούνης, Τσουμάλης, Έλσνερ, Πουλίδο, Οικονομόπουλος, Τριανταφυλλάκος, Σουνάς (67΄ Νταμαρλής), Ιμπέχ (60΄ Αγκάνθο), Καραγιάννης (72΄ Μανιάς), Αγγελούδης.