Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρέθηκε να χάνει 2-0 από τη Χαλ, όμως με ανατροπή επικράτησε 3-2 και έφτασε στην τρίτη συνεχόμενη νίκη της, μετά το παιχνίδι της Boxing Day της Πρέμιερ Λιγκ.

Μόλις, στο 4’ ο Τσέστερ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 13’ ο Μέιλερ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια και πέτυχε δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους. Η αντεπίθεση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκίνησε στο 19’. Ο Γουέιν Ρούνεϊ σέρβιρε και ο Σμόλινγκ μείωσε σε 2-1, ενώ επτά λεπτά μετά ο Ρούνεϊ ισοφάρισε με ένα εξαιρετικό σουτ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 66’, όταν ο Τσέστερ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στις καθυστερήσεις η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες αγωνίστηκε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Βαλέντσια με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η 18η αγωνιστική

Χαλ Σίτι – Μάντσεστερ Γ. 2-3 (4′ Τσέστερ, 13′ Μέιλερ – 19′ Σμόλινγκ, 26′ Ρούνεϊ, 66′ αυτ. Τσέστερ)
17:00 Γουέστ Χαμ – Άρσεναλ
17:00 Τότεναμ – Γουέστ Μπρομ
17:00 Νόριτς Σίτι – Φούλαμ
17:00 Νιούκαστλ – Στόουκ Σίτι
17:00 Έβερτον – Σάντερλαντ
17:00 Τσέλσι – Σουόνσι Σίτι
17:00 Κάρντιφ Σίτι – Σαουθάμπτον
17:00 Άστον Βίλα – Κρίσταλ Πάλας