Από επεισόδια σημαδεύτηκε το ντέρμπι ανάμεσα στον Άρη και ΠΑΟΚ για την Α1 βόλεϊ των ανδρών, που διεξήχθη την Κυριακή στο κλειστό της Μίκρας και το τέλος του βρήκε τον «δικέφαλο» του Βορρά να επικρατεί με 3-1 σετ.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου σετ ο παίκτης των φιλοξενούμενων, Δημοσθένης Μαρκάκης, ο οποίος βρισκόταν εκτός αποστολής δέχτηκε επίθεση στην κερκίδα. Η ένταση ήταν μεγάλη και υπήρχε ο κίνδυνος η κατάσταση να τεθεί εκτός ελέγχου.

Έτσι, οι διαιτητές διέκοψαν προσωρινά τον αγώνα και αποφάσισαν την εκκένωση του γηπέδου. Ενδεικτικό είναι πως στο χρονικό σημείο που έλαβε χώρα η επίθεση, ο Άρης προηγείτο 1-0, ενώ στο δεύτερο σετ οι δύο ομάδες πήγαιναν “πόντο-πόντο”. Όταν το ματς ξεκίνησε πάλι, σε άδειες κερκίδες πλέον, ο ΠΑΟΚ επικράτησε εύκολα με 3-1 σετ.