Mολονότι προηγήθηκε με 2-1 σετ, ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στον Παμβοχαϊκό στο κλειστό της Γλυφάδας, για την 7η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ των ανδρών.

Οι «πράσινοι» κατέκτησαν το δεύτερο και το τρίτο σετ στις λεπτομέρειες, αλλά στη συνέχεια η ομάδα του Βραχατίου ήταν καλύτερη, «γύρισε» το ματς και έφτασε στη νίκη με 3-2, αφήνοντας το «τριφύλλι» με την παρηγοριά του ενός βαθμού.

Κεντρικό πρόσωπο του ματς ήταν ο Σωτήρης Πανταλέων, που τέθηκε για πρώτη φορά στην καριέρα του αντιμέτωπος με την πρώην ομάδα του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη του αγώνα βραβεύτηκε και δέχθηκε την αγάπη που έχει δώσει τόσα χρόνια για το «τριφύλλι».