Η ΑΕΚ νίκησε στο ΟΑΚΑ 75-74 την Χάποελ Ιερουσαλήμ σε παιχνίδι για την τέταρτη αγωνιστική του Eurocup, ενώ είχε βρεθεί να χάνει στο ημίχρονο με διαφορά 17 πόντων. Κορυφαίος για τους «κιτρινόμαυρους» ήταν ο Κρις Γουόρερν, ο οποίος ολοκλήρωσε το ματς με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ και 9 ασίστ, ενώ ο Ντούσαν Σάκοτα πέτυχε 15 πόντους με 4/8 εύστοχα τρίποντα.

Από τους φιλοξενούμενους ο Ματ Τζάνινγκ ήταν εξαιρετικός στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα, με 18 πόντους (4/6 τρ.) στο ενεργητικό του. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ομάδα του Ισραήλ να προηγείται 45-28, ωστόσο η ΑΕΚ στο τρίτο και το τέταρτο δεκάλεπτο ισορρόπησε το ματς και προηγήθηκε με τρίποντο του Ντούσαν Σάκοτα στα 34″ (72-70). Ο Γουόρεν στα 10.2″ έκανε το 74-71 και στη συνέχεια με βολή του τελευταίο διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.