Η ΑΕΚ Λάρνακας επικράτησε 1-0 της Σπαρτάκ στη Μόσχας και προκρίθηκε στα πλέι οφ του Europa League, μετά το ισόπαλο 1-1 του πρώτου αγώνα στην Κύπρο. Η ΑΕΚ σκόραρε στο 89′ με πλασέ του Τρισκόφσκι από μπαλιά του Λαρένα!

Από την άλλη, ο Απόλλων νίκησε στην κανονική διάρκεια 2-1 την Γκρασχόπερς, όμως στην παράταση το σκορ έφτασε στο 3-3, με αποτέλεσμα η ομάδα της Κύπρου να αποκλειστεί. Στο 73’ ο Βινίσιους άνοιξε το σκορ και η Γκρασχόπερς ισοφάρισε με τον Άντερσεν στο 77’.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση από το γκολ του Παπουλή στο 86’ και στο 101’ ο Γκνεκί πέτυχε το 3-1. Οι «Ακρίδες» απάντησαν άμεσα και στο 104′ μείωσαν με τον Κάιο, ενώ στο 120’ ισοφάρισε ο Γκιοργκίεβ.

Στα υπόλοιπα ματς η Καμπάλα άφησε εκτός συνέχειας την Λιλ, ενώ η Μπρόντμπι απέκλεισε την Χέρτα.