Προτείνει ο Ba-bet-o

Τη δεύτερη μάχη της στο Euro 2012 δίνει σήμερα η Εθνική μας ποδοσφαίρου στο Βρότσλαβ, σε ένα παιχνίδι, που έχει δικαίως αποκτήσει τον χαρακτήρα «τελικού».

Το συγκρότημα του Φερνάντο Σάντος, μετά την ισοπαλία με την Πολωνία στην πρεμιέρα, θα προσπαθήσει να πάρει τη νίκη απέναντι στη Τσεχία για να κάνει αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Άλλωστε η «γαλανόλευκη» έχει πάρει τον… αέρα των Τσέχων, που ακόμη δεν έχουν ξεχάσει το «κάζο» του 2004, όταν ο Δέλλας με γκολ στην παράταση, τους άφησε εκτός του τελικού.

Το παιχνίδι αναμένεται να είναι κλειστό και είναι αρκετά πιθανό οι δύο ομάδες να πάνε ισόπαλες στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο. Η επιλογή μας σε αυτό το ματς είναι «Χ» ημίχρονο.

Στο βραδινό παιχνίδι του 1ου ομίλου του Euro 2012 η Ρωσία διασταυρώνει τα ξίφη της με την συνδιοργανώτρια Πολωνία.

Η «αρκούδα» προέρχεται από την εμφατική (4-1) νίκη επί των Τσέχων και θα κυνηγήσει το τρίποντο, προκειμένου να καπαρώσει την πρόκριση.

Στον αντίποδα για την ομάδα του Σμούντα, που, σύμφωνα με την εξέλιξη του αγώνα κόντρα στην Εθνική μας, θα πρέπει να είναι ευχαριστημένη από τον βαθμό της ισοπαλίας, το «τρίποντο» απόψε αποτελεί μονόδρομος.

Oι δύο ομάδες παίζουν επιθετικά και ως εκ τούτου φρονούμε ότι θα μπουν πολλά γκολ. Όποτε το OVER και το Goal-Goal έχουν πολλές πιθανότητες προς επαλήθευση.