Πάλεψε για ένα ημίχρονο, ωστόσο στη συνέχεια υποκλίθηκε στην ανωτερότητα της ΤΣΣΚΑ το Μαρούσι, που ηττήθηκε με 78-65 από την «αρκούδα», για την 6η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Euroleague.

Αυτή ήταν η πέμπτη ήττα για την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα, ενώ στον αντίποδα η ΤΣΣΚΑ μετά την σημερινή επικράτησε έφτασε τις τέσσερις νίκες.

Το Μαρούσι στα πρώτα δύο δεκάλεπτά ήταν μέσα στο παιχνίδι, καταφέρνοντας να πάει στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, όντας πίσω στο σκορ μόλις πέντε πόντους.

Στην επανάληψη ωστόσο οι γηπεδούχοι πάτησαν… γκάζι και έφτασαν τη διαφορά μέχρι το +18 (72-53) στο 36’

Η ομάδα του Μπαρτζώκα είχε πετάξει «λευκή πετσέτα» κι έτσι η «αρκούδα» κατάφερε να πάρει μία εύκολη νίκη με 78-65.

Τα δεκάλεπτα: 15-13, 35-30, 58-42, 78-65

ΤΣΣΚΑ (Πασούτιν): Κουρμπάνοφ, Κεϊρού, Σισκάουσκας 7 (1), Χόλντεν 16 (2/6δίπ., 4/5τρίπ.), Πονκρασόφ 2, Βοροντσέβιτς 7 (1), Λάνγκντον 13 (3), Σβεντ 1, Κάουν 12 (5/5δίπ., 5ρ.), Κριάπα 13 (5/5δίπ., 1/1τρίπ, 6ρ.), Πλάνινιτς 4, Ραντένοβιτς 3

Μαρούσι (Μπαρτζώκας): Μιλόσεβιτς, Κις 10 (2), Πελεκάνος 6 (2), Μπατής 3, Χόμαν 9, Μαυροειδής 11, Καλάθης 6 (1), Νάντζφεϊ 7 (1), Καϊμακόγλου 5 (1), Γκόρντον 8 (2)