Ρίο: Οι ελληνικές συμμετοχές στην 7η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 12 Αυγούστου 2016, 00:44
Ρίο: Οι ελληνικές συμμετοχές στην 7η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων
Αρκετές είναι οι ελληνικές συμμετοχές στην 7η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο με τους αθλητές του στίβου να ρίχνονται κι αυτοί στη μάχη της διοργάνωσης την Παρασκευή.

Από τα ομαδικά αθλήματα ξεχωρίζει η μεγάλη μάχη της Εθνικής μας ομάδας πόλο των ανδρών με τη Βραζιλία (θα διεξαχθεί τα ξημερώματα του Σαββάτου στις 01.30), στην οποία η «γαλανόλευκη» με νίκη θα καπαρώσει όχι απλά την πρόκριση, αλλά και την πρώτη θέση στον όμιλο.

Στίβος:

Παρασκευή 12/8, 15:35

Έπταθλο (Γ): 100μ εμπόδια


Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Υφαντίδου

Παρασκευή 12/8, 16:50

Έπταθλο (Γ): Ύψος

Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Υφαντίδου

Παρασκευή 12/8, 17:10

Τελικός: 10.000μ (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Αλεξία Πάππας

Παρασκευή 12/8, 20:30

Τελικός: 20χλμ βάδην (Α)


Ελληνική συμμετοχή: Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ

Σάββατο 13/8, 02:35

Έπταθλο (Γ): Σφαιροβολία

Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Υφαντίδου

Σάββατο 13/8, 03:20

Προκριματικά: Μήκος (Α)


Ελληνική συμμετοχή: Μίλτος Τεντόγλου

Σάββατο 13/8, 04:05

Έπταθλο (Γ): 200μ


Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Υφαντίδου
Κωπηλασία

Παρασκευή 12/8, 15:40

Θέσεις 7-12: Τετράκωπος (Α)


Ελληνική συμμετοχή: Τετράκωπος βαριά (Γιάννη Χρήστου-Γιώργο Τζιάλλα-Γιάννη Τσίλη-Διονύση Αγγελόπουλο)

Άρση Βαρών

Παρασκευή 12/8, 16:00


Γκρουπ Β: 85κ (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Θεόδωρος Ιακωβίδης

Σκοποβολή

Παρασκευή 12/8, 16:30


Προκριματικά: Σκιτ (Α)


Ελληνική συμμετοχή: Ευθύμης Μίτας

Κολύμβηση

Παρασκευή 12/8, 19:00

Προκριματικά: 50μ ελεύθερο (Γ)


Ελληνικές συμμετοχές: Νόρα Δράκου

Παρασκευή 12/8, 21:10

Προκριματικά: 4x100μ μικτή ομαδική (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Κριστιάν Γκολομέεφ - Ανδρέας Βαζαίος - Παναγιώτης Σαμιλίδης - Απόστολος Χρήστου

Σάββατο 13/8, 04:57

Ημιτελικά: 50μ ελεύθερο (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης της Δράκου
Ιστιοπλοΐα

Παρασκευή 12/8, 19:05

RS:X (Γ)

Ελληνικές συμμετοχές: Αγγελική Σκαρλάτου,

470 (Α)

Ελληνικές συμμετοχές: Παύλος Καγιαλής - Παναγιώτης Μάντης

Παρασκευή 12/8, 19:15

RS:X (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης

Παρασκευή 12/8, 20:05

RS:X (Γ)


Ελληνική συμμετοχή: Αγγελική Σκαρλάτου

Παρασκευή 12/8, 20:15

RS:X (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης

Παρασκευή 12/8, 20:30

470 (Α)


Ελληνική συμμετοχή: Παύλος Καγιαλής - Παναγιώτης Μάντης

Παρασκευή 12/8, 21:05

RS:X (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Αγγελική Σκαρλάτου

Παρασκευή 12/8, 21:15

RS:X (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης
Πόλο

Σάββατο 13/8, 01:30

Προκριματικά (Α): Ελλάδα - Βραζιλία

Ελληνική συμμετοχή: Εθνική ομάδα πόλο ανδρών

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 12 Αυγούστου 2016, 03:37