Ο Κολοσσός Ρόδου πήρε τη νίκη με 93-84 απέναντι στον Ίκαρο Καλλιθέας σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε μετά από τρεις παρατάσεις. Η ομάδα της Ρόδου μετά από τέσσερις αγωνιστικές διατήρησε το απόλυτο των νικών, ενώ η ομάδα της Αθήνας υποχρεώθηκε στην τέταρτη ήττα της.

Ο Κολοσσός προηγήθηκε στα μέσα του τελευταίο δεκαλέπτου 54-45 και 56-48, όμως ο Ίκαρος με ένα σερί 10-0 επέστρεψε στην διεκδίκηση της νίκης.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση από το καλάθι του Τζόνσον που ευστόχησε στα 11’’ (63-63), ενώ η ομάδα της Καλλιθέας «άγγιξε» τη νίκη, καθώς προηγήθηκε 73-69, 15’’ πριν τη λήξη της. Χάρη στις βολές του Αγαδάκου και του Καλαϊτζή το ματς πήρε δεύτερη παράταση, ενώ η τρίτη παράταση ήρθε μετά το γκολ-φάουλ του Χάτεν.

Στο τελευταίο μέρος οι γηπεδούχοι δεν πέτυχαν μόλις δύο βολές με τον Τζόνσον και ο Κολοσσός πανηγύρισε τη νίκη με 93-84.

Τα δεκάλεπτα:
18-13, 28-28, 45-44, 63-63 (κ.α.), 73-73 (1η παρ.), 82-82 (2η παρ.), 84-93 (3η παρ.).