Μετά από δύο σερί απώλειες βαθμών (1 ήττα, 1 ισοπαλία), η Λιλ μπήκε και πάλι σε τροχιά θετικών αποτελεσμάτων με πολύτιμο «διπλό» και μάλιστα με ανατροπή (3-1 τη Ρεν).

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν με το… καλησπέρα να χάνουν με 1-0 από τη Ρεν, μετά το τέρμα του Γκουιρί στο 1΄, αλλά λίγο πριν τη συμπλήρωση του ημιχρόνου ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Ζεγκρόβα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Λιλ κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, είχε τις ευκαιρίες, αλλά έπρεπε να συμπληρωθούν 85 λεπτα για να σημειώσει ο Καμπελά την ανατροπή, η οποία σφραγίστηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Γκόμες, όταν ο Πορτογάλος διαμόρφωσε το τελικό 3-1, για την 22η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.