Απίστευτη εξέλιξη είχε η αναμέτρηση στην Σεντ Ετιέν και την Ανζέ, με το τελικό 4-3 να αντικατοπτρίζει την εικόνα της. Ήταν ματς για γερά νεύρα, με πολλές ανατροπές και τους «στεφανουά» να παίρνουν τελικά τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Η Ανζέ στο 24′ έκανε το 0-1 με τον Πάβλοβιτς, αλλά δεν μπόρεσε να το χαρεί για πολύ. Δύο λεπτά αργότερα ο Ντιονί έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο 45′ ο Ντεμπισί έκανε το 2-1, αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Τέιτ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους σε 2-2.

Ο φρενήρης ρυθμός συνεχίστηκε και στην επανάληψη, με την Ανζέ να παίρνει εκ νέου κεφάλι στο σκορ με τον Μπαχόκεν, αλλά και πάλι δύο λεπτά αργότερα ο Μανσό με αυτογκόλ λεφερε ξανά την ισορροπία στο σκορ. Τη λύτρωση για την Σεντ Ετιέν έδωσε ο Χαμουμά στο 89′ διαμορφώνοντας το τελικό 4-3.