Με επτά ματς ρεβάνς συνεχίζονται απόψε τα play off του Europa Conference League. Εκτός του αγώνα του Ολυμπιακού με τη Φερεντσβάρος στην Ουγγαρία, υπάρχουν ακόμα άλλα έξι ματς, που θα κρίνουν ποιες ομάδες θα πάρουν τα εισιτήρια για τους «16» της διοργάνωσης.

Στο Ζάγκρεμπ η Ντιναμό κοντράρεται με την Μπέτις, με τους Κροάτες να έχουν προβάδισμα πρόκρισης μετά τη νίκη που πήραν με 1-0 στην Ανδαλουσία χάρη στο τέρμα του Μπρούνο Πέτκοβιτς.

Στη Φρανκφούρτη η Άιντραχτ αντιμετωπίζει την Σεν Ζιλουάζ, με το πρώτο ματς να έχει ολοκληρωθεί ισόπαλο 2-2. Στη Νορβηγία η Μπόντο Γκλιμτ υποδέχεται τον Άγιαξ, ο οποίος σε ένα ματς-θρίλερ στο Άμστερνταμ βρήκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις και με σκορ 2-2 ισοφάρισε τους Νορβηγούς που ήταν αγκαλιά με μία μεγάλη νίκη.

Από την Τετάρτη η Μακάμπι Χάιφα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Γάνδη και προκρίθηκε μετά τη νίκη της με 1-0 στο πρώτο ματς.

Υπενθυμίζεται πως δεν υπάρχει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ενώ σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος μετά το φινάλε και του δεύτερου αγώνα, τότε υπάρχει ημίωρη παράταση και εν συνεχεία πέναλτι, εφόσον χρειαστούν.

Η κλήρωση για τη φάση των «16» είναι προγραμματισμένη για την ερχόμενη Παρασκευή (23/02) στη Νιόν της Ελβετίας εκεί όπου θα βρίσκεται ο ΠΑΟΚ, όπως και ο Ολυμπιακός εφόσον καταφέρει και πάρει την πρόκριση επί της Φερεντσβάρος στην Ουγγαρία.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων-ρεβάνς των play off εισόδου στους «16» του Europa Conference League:

Γάνδη (Βέλγιο)-Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) 1-1 (69΄ Τισουνταλί – 4΄ Πιερό)

Α΄ αγ. 0-1: Προκρίθηκε η Μακάμπι Χάιφα με συνολικό σκορ 2-1

Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)-Σερβέτ (Ελβετία) 22/02 (0-0)

Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Μπέτις (Ισπανία) 22/02 (1-0)

Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)-Άγιαξ (Ολλανδία) 22/02 (2-2)

Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)-Στουρμ Γκρατς (Αυστρία) 22/02 (1-4)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Γερμανία)-Ουνιόν Σεντ Ζιλουάζ (Βέλγιο) 22/02 (2-2)

Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)-Ολυμπιακός 22/02 (0-1)

Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία)-Μόλντε (Νορβηγία) 22/02 (2-3)

*Στην φάση των «16» έχουν ήδη προκριθεί απευθείας ως πρώτοι στους ομίλους οι ΠΑΟΚ, Άστον Βίλα, Μπριζ, Φενερμπαχτσέ, Φιορεντίνα, Λιλ, Μακάμπι Τελ Αβίβ και Βικτόρια Πλζεν.