Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι στο Λεβερκούζεν μεταξύ της Μπάγερ και της Ντόρτμουντ, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Bundesliga. Η Μπορούσια προηγήθηκε με τον Ρίερσον μόλις στο 5ο λεπτό και η Μπάγερ έχασε την ευκαρία να ισοφαρίσει, καθώς το γκολ του Βιρτζ στις καθυστερήσεις του Α’ μέρους ακυρώθηκε μετά τη χρήση του VAR. Στο 79′ όμως ο Μπονιφέις βρήκε δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

TΑ HIGHLIGHTS ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Νωρίτερα, ο Αυστριακός φορ, Μίχαελ Γκρέγκοριτς, παραμένει «καυτός» και μετά το χατ τρικ που πέτυχε κόντρα στον Ολυμπιακό, στους ομίλους του Europa League την περασμένη Πέμπτη, βρήκε ξανά δίχτυα και οδήγησε τη Φράιμπουργκ στη νίκη μέσα στην έδρα της Μάιντς με 1-0, κρατώντας τους γηπεδούχους στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.