Σε βαριά εντός έδρας ήττα υποχρεώθηκε το Σάββατο η Ίντερ από την Κάλιαρι, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Καμπιονάτο.

Οι «νερατζούρι» ήταν ωσεί παρόντες στο «Τζουζέπε Μεάτσα» κι συνετρίβησαν με 4-1 από την ομάδα της Σαρδηνίας. Η ομάδα του Ματσάρι κατέρρευσε μετά την αποβολή του Γιούτο Ναγκατόμο στο 28ο λεπτό κι έδωσε την ευκαιρία στον Άλμπιν Έκνταλ για το πρώτο χατ-τρικ της καριέρας του στο καμπιονάτο, το οποίο ο Σουηδός διεθνής πέτυχε σε διάστημα 15 λεπτών.

Να σημειωθεί επίσης ότι οι Σαρδηνοί έχασαν και πέναλτι στο 44ο λεπτό, με τον Σαμίρ Χαντάνοβιτς να αποκρούει την εκτέλεση του Αντρέα Κοσού.

Από εκεί και πέρα, η Μίλαν άφησε δύο βαθμούς (1-1) στην έδρα της Τσεζένα, ενώ ισόπαλαν με 1-1 σκορ έληξαν τα ματς Κιέβο-Έμπολι και Τορίνο-Φιορεντίνα.