Σε οριστική διακοπή οδηγήθηκε ο αγώνας Νέα Σαλαμίνα-ΑΠΟΕΛ για τη φάση των «16» του κυπριακού Κυπέλλου, όταν στο 51ο λεπτό κροτίδα που έπεσε στο χώρο προθέρμανσης των ποδοσφαιριστών της γηπεδούχου ομάδας τραυμάτισε τον Γιώργο Παπαγεωργίου, ο οποίος έκανε ζέσταμα.

Ο 26χρονος ποδοσφαιριστής της Νέας Σαλαμίνας έπεσε κάτω τραυματισμένος και μολονότι μετά από λίγο σηκώθηκε, είχε ξεκάθαρο πρόβλημα ακρόασης.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης Μενέλαος Αντωνίου, έφυγε μαζί με τους βοηθούς του στα αποδυτήρια κι αφού περίμενε την γνωμάτευση των ιατρών του γηπέδου για την κατάσταση του παίκτη της Νέας Σαλαμίνας (περίπου 25 λεπτά) διέκοψε οριστικά των αγώνα, με τον παίκτη να διακομίζεται ακολούθως στο νοσοκομείο για περισσότερες εξετάσεις.

Μέχρι τη διακοπή, ο αγώνας ήταν στο 0-0 με τον ΑΠΟΕΛ να αγωνίζεται με δέκα παίκτες μετά από αποβολή του Τσεμπάκ με δεύτερη κίτρινη κάρτα και πλέον η τύχη του παιχνιδιού θα κριθεί στις δικαστικές αίθουσες.