Την πέμπτη διαδοχική ήττα τους γνώρισαν οι Ουόριορς που ηττήθηκαν στο Σαν Φρανσίσκο από τους Θάντερ με 128-109. Ως εκ τούτου οι «πολεμιστές» έπεσαν στο 6-7 ενώ αντίθετα οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 8-4.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα από την Οκλαχόμα Σίτι ήταν ο Σάι Γκίλτζιους-Αλεξάντερ με 24 πόντους ενώ 23 πόντους με 7/7 τρίποντα είχε ο Αϊζάια Τζο. Με τους Θάντερ δεν αγωνίστηκε ο Αλεξέι Ποκουσέβσκι, ενώ ο Βασίλιε Μίσιτς είχε 5 πόντους, 2 ριμπάουντ και 7 ασίστ σε 21 λεπτά συμμετοχής.

Για τους γηπεδούχους, που αγωνίστηκαν χωρίς τους Στεφ Κάρι (τραυματίας) και Ντρέιμοντ Γκριν (τιμωρημένος), ο Τζόναθαν Κουμίνγκα είχε 21 πόντους ενώ 15 πόντους και 8 ασίστ είχε ο Κρις Πολ.

Στο Μαϊάμι οι Χιτ έκαμψαν την αντίσταση των Μπρούκλιν Νετς με 122-115 και σημείωσαν την 7η διαδοχική νίκη τους που τους έφεραν στο 8-4.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Τζίμι Μπάτλερ με 36 πόντους (18 στην τρίτη περίοδο) ενώ 26 πόντους (6/10 τρίποντα) πρόσθεσε ο Ντάνκαν Ρόμπινσον και 20 ο Μπαμ Αντεμπάγιο.

Για τους Νετς, που έπεσαν στο 6-6, ο Μικάλ Μπρίτζες είχε 23 πόντους, όσους και ο Λόνι Γουόκερ ενώ από 16 πόντους σημείωσαν οι Καμ Τζόνσον και Νικ Κλάξτον.