Το παραδοσιακό «Old Firm» ανάμεσα στη Ρέιντζερς και τη Σέλτικ ήταν συναρπαστικό, καθώς οι δύο αιώνιοι αντίπαλοι αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Σκωτίας.

Μετά τη σημερινή διαφορά οι «διαμαρτυρόμενοι» παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας, με τους «καθολικούς» να βρίσκονται  στη δεύτερη θέση με διαφορά ενός μόλις βαθμού, αλλά και με ένα ματς λιγότερο.

Η Σέλτικ μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 1ο λεπτό με το γκολ του Μαέντα και να κάνει το 2-0 στο 34ο λεπτό με πέναλτι του Ο’ Ράιλι. Οι γηπεδούχοι ανασυγκροτήθηκαν στην επανάληψη και πίεσαν την αντίπαλη άμυνα, μειώνοντας στο 55′ από το σημείο του πέναλτι με τον Ταβερνιέ.

Στο 86ο λεπτό μάλιστα κατάφερε να ισοφαρίσουν με τον Σίμα, αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Ιντα έδωσε ξανά την πρωτοπορία στη Σέλτικ, που κρατούσε τη μεγάλη νίκη στα χέρια της έως το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Μαντοντό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.