Νικήτρια με 79-75 σκορ αναδείχθηκε η Νέα Κηφισιά στο φιλικό αγώνα προετοιμασίας που έδωσε την Παρασκευή στο «Ζηρίνειο» με αντίπαλο τον Κολοσσό Ρόδου.

Οι παίκτες του Ηλία Παπαθεοδώρου πάτησαν γκάζι όταν έπρεπε και με επιμέρους σκορ 33-15 στο τελευταίο δεκάλεπτο πέτυχαν την ανατροπή (ήταν στο -14 στην τρίτη περίοδο) και έφτασαν στη νίκη.

Κορυφαίος των νικητών ο Τσαλδάρης με 19 πόντους, ενώ από τους Ροδίτες ξεχώρισε ο Τζέιμς με 16.

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 31-42, 46-60, 79-75

Νέα Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Τζάκσον 6, Καυκής 4, Λιακόπουλος 5, Πεσάκοβιτς 2, Μενουδάκος, Μαυροειδής 15, Ψαθάς 15(1), Κακιούζης, Τσαλδάρης 19(4), Ντούβνιακ 3(1), 8(2), Γιούινγκ 2

Κολοσσός (Κουταλιανός): Τολιόπουλος 9(3) , Λαρεντζάκης , Τζέιμς 16(2) , Σμίθ 4 , Στεφανίδης 6 , Τζαμάρ 5(1), Τσάμης 9(1), Χάγκινς 6 , Μπούλιαν 6 , Λίντεν 14(4) , Σιολόγκας.