Μία μεγάλη ανατροπή έκαναν οι Σακραμέντο Κινγκς το βράδυ της Κυριακής απέναντι στους Κλίπερς, καταφέρνοντας εν τέλει να φύγουν με μία παλικαρίσια νίκη από το Λος Άντζελες.

Οι Κλίπερς προηγούνταν 94-76 των «βασιλιάδων» 5:16 πριν από τη λήξη του ματς, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν το καλύτερο για το τέλος και ανεβάζοντας στροφές όχι μόνο επέστρεψαν από το -18 αλλά πήραν και το ροζ φύλλο αγώνα με φόλοου του Γουίλι Κόλεϊ-Στάιν 3,2 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη (ο Κρις Πολ αστόχησε στην εκπνοή).

Μεγάλη συμβολή στη νίκη των Κινγκς είχε και ο… δικός μας Γιώργος Παπαγιάννης, ο οποίος σε 21 λεπτά είχε 12 πόντους (6/9 δίποντα), 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 τάπες και κανένα λάθος.

Από εκεί και πέρα, ο Μπάντι Χιλντ είχε 11 από τους 15 πόντους του στην τέταρτη περίοδο, ο ΝτεΆντρε Τζόρνταν πέτυχε 20 πόντους και 11 ριμπάουντ για τους γηπεδούχους, ενώ από 17 πρόσθεσαν Μπλέικ Γκρίφιν και Κρις Πολ.