Με γκολ του Περόνε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Καλλονή επικράτησε με 2-1 του Πιερικού στην Κατερίνη, αποκτώντας ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ομάδα του Μαντζουράκη, παρά το γεγονός ότι παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές απέναντι στους ασπρόμαυρους κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Γκάσιτς, ωστόσο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και οκτώ λεπτά αργότερα ισοφάρισαν σε 1-1.

Εντούτοις η ομάδα της Λέσβου δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με σκόρερ τον Αργεντινό φορ στο 90+2 και χάρισε στην ομάδα του το τίτλο του φαβορί για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Κίτρινες: Καθάριος, Μανίκας / Φαρία, Γάλας