Από ένα βαθμό πήραν Λεβαδειακός και Εργοτέλης, μετά το ισόπαλο 1-1 στο παιχνίδι που διεξήχθη στη Βοιωτία, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Super League. Το σκορ άνοιξε ο Σοτέλο στο 7’, ενώ στο 10’ ισοφάρισε ο Γιουσούφ.

Πατήστε εδώ και δείτε τα γκολ

Τα πάντα στον αγώνα έγιναν στο πρώτο δεκάλεπτο. Μόλις στο 7’ ο Σοτέλο με κοντινό πλασέ μετά από ασίστ του Μιλοσάβλιεβ νίκησε τον Καβουσάκη και πέτυχε το 1-0, ενώ η απάντηση του Εργοτέλη ήταν άμεση.

Στο 10ο λεπτό ο Γιουσούφ με όμορφη ατομική ενέργεια έπιασε το σουτ και η μπάλα πέρασε από τον Τομάς και κατέληξε στα δίχτυα του Σηφάκη.

Στο δεύτερο μέρος ο Λεβαδειακός είχε την πρωτοβουλία, όμως καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να σκοράρει και έτσι το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Λεβαδειακός – Εργοτέλης 1-1 (Novasports4)

Γκολ: 7′ Σοτέλο – 10′ Γιουσούφ

Κίτρινες κάρτες: Γεωργιάδης, Κώτσιος – Στογιάνοβιτς, Ρέντζας, Φιντέλεφ