Ο Φαβάλι στο ντεμπούτο του με την μπλε φανέλα άνοιξε το σκορ στο 53’ με κεφαλιά ενώ με τον ίδιο τρόπο ο Αναστασιάδης «κλείδωσε» το τρίποντο στο 85’.

Η Καλλονή έψαξε από το ξεκίνημα του αγώνα την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα (39` κεφαλιά του Κάρλσον, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι), όμως κατάφερε να φτάσει στην επίτευξη του γκολ με την έναρξη του β` ημιχρόνου.

Στο 53ο λεπτό, ο Φαβάλι, στο ντεμπούτο του με τους γηπεδούχους, εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την σέντρα του Τσαμπούρη και με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής παραβίασε για πρώτη φορά την εστία του Αθανασιάδη (1-0).

Στο 74ο λεπτό, ο Πανθρακικός απείλησε την εστία του Δαύκου, όμως μετά από φάση διαρκείας και δύο σουτ του Ντιγκινί, η μπάλα κατέληξε σε κόρνερ με την παρέμβαση και του Αναστασιάδη.

Ο τελευταίος, στο 85ο λεπτό, ήταν ο παίκτης που έγειρε οριστικά την πλάστιγγα της νίκης προς την πλευρά της Καλλονής, όταν από σέντρα του Σπυρόπουλου, βρέθηκε ξεχασμένος στο ύψος της μικρής περιοχής και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα για δεύτερη φορά στο βάθος της εστίας του Αθανασιάδη (2-0).

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, το σουτ του Ντιγκινί μπλόκαρε δύσκολα ο Δαύκος, ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, η προβολή του Αναστασιάδη, μετά από εκτέλεση κόρνερ, πέρασε άουτ.

Κίτρινες κάρτες: Πεταυράκης, Ποτουρίδης

Καλλονή (Καραγεωργίου): Δαύκος, Μίκιτς, Βαλιός, Αναστασιάδης, Γκόλιας, Καλτσάς, Τσαμπούρης, Φαβάλι (76` Σπυρόπουλος), Μανούσος (87` Ούκα), Γεωργίου, Κάρλσον (70` Μάρκοβιτς).

Πανθρακικός (Ελευθερόπουλος): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Μελίσσης, Ντίγκινι, Λαδάκης (78` Ηλιάδης), Μεχία, Μπαϊκαρά, Μάρτινς (57` Βάλτερ Φερνάντεθ), Μπουγαΐδης (46` Πεταυράκης), Ποτουρίδης, Ίγκορ.