Με μία θριαμβευτική νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στα πλέι οφ της Super League 2 ο Ιωνικός, καθώς συνέτριψε με 5-1 τα Χανιά στη Νίκαια, μπαίνοντας και πάλι γερά στο κόλπο της ανόδου στη μεγάλη κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 στο ημίχρονο (7΄ Σαλαζάρ, 11΄ Σόουζα, 43΄ Οικονομίδης), ενώ έφτασαν στο 4-0 με τον Ντάουντα στο 52΄.

Ο Νίλι στο 56΄μείωσε σε 4-1, ενώ ο Οικονομίδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 83ο λεπτό.

Στα πλέι άουτ και στο μοναδικό παιχνίδι που διεξήχθη, ο Γιούχτας έφυγε νικητής με 1-0 από την Πάτρα απέναντι στην Παναχαϊκή με το τέρμα του Μπρους στο 30΄.

6. Παναχαϊκή 11

*Οι αγώνες ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’ & ΔΙΑΓΟΡΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β΄ της 1ης αγωνιστικής PLAY OUT αναβάλλονται λόγω συμμετοχής ποδοσφαιριστών της ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’ και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ σε αγώνες Ελληνικών Εθνικών ομάδων (Άρθρο 22 παρ.β ΚΑΠ ) και θα ορισθούν με νεότερο έγγραφο της διοργανώτριας.