Η Καλλιθέα ήταν η νικήτρια στο αθηναϊκό ντέρμπι με την Κηφισιά, επικρατώντας με 1-0 χάρη στο γκολ του Μάλτσι στο 84΄ και μειώνοντας τη διαφορά από τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό στον ένα βαθμό, με παιχνίδι περισσότερο.

Η άλλη διεκδικήτρια της κορυφής, Καλαμάτα, υποχρεώθηκε σε ισοπαλία-σοκ με 1-1 στην έδρα της ουραγού του Β΄ ομίλου, Ζακύνθου, χάνοντας την πολύ μεγάλη ευκαιρία να φτάσει στην κορυφή τους Βοιωτούς, έστω με αγώνα περισσότερο.

Η «Μαύρη Θύελλα» προηγήθηκε με κεφαλιά του Λουκίνα στο 32΄ αλλά δεν κατάφερε να «τελειώσει» το παιχνίδι και δέχθηκε την ψυχρολουσία στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, με πέναλτι του Τσιμέλι.

Στην Κρήτη, τέλος, Ηρόδοτος και Ρόδος έμειναν στο 0-0.

Ρεπό: Λεβαδειακός

*Ο αγώνας ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΕΚ Β’ αναβλήθηκε λόγω συμμετοχής ποδοσφαιριστών της ΠΑΕ ΑΕΚ Β΄ στις Εθνικές Ανδρών και Ελπίδων.