Με νίκη επί του Παναιτωλικού, 2-0, ο Βόλος κατέλαβε την πρώτη θέση του φιλανθρωπικού τουρνουά της Novibet μέσα στο Πανθεσσαλικό. Τα γκολ πέτυχαν οι Μπραζ (12΄) και Γκάβτσιτς (54΄).

Η ομάδα του Κώστα Μπράτσου στάθηκε σαφώς καλύτερα από την ομάδα του Αγρινίου στο γήπεδο. Μόλις στο 12ο λεπτό, ο Μραζ άνοιξε το σκορ, ύστερα από λάθος του Αναστασόπουλου. Στο 25′ οι γηπεδούχοι «έχασαν» τον Κρούζλιακ, καθώς χτύπησε και δεν μπορούσε να συνεχίσει.

Ο Παναιτωλικός έπαιζε κυρίως στις αντεπιθέσεις και οι δύο ομάδες πήγαν στ’ αποδυτήρια στο ημίχρονο με το σκορ 1-0 υπέρ της ομάδας της Μαγνησίας. Στο δεύτερο μέρος, ο Γκάβτσιτς διπλασίασε τα τέρματα του Βόλου, στο 54ο λεπτό, όταν ευστόχησε από τα 11 βήματα και στο πέναλτι που καταλογίστηκε σε τράβηγμα του Αναστασόπουλου στον Τάχατο. Ο Παναιτωλικός είχε ευκαιρία στο 61΄ με τον Βοϊλη, αλλά την απώλεσε.