Με βασικό τον κεντρικό αμυντικό του Ολυμπιακού Ρούμπεν Σεμέδο η Πορτογαλία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με την Ισπανία στο Χοσέ Αλβαλάδε της Λισαβόνας. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν στο αρχικό σχήμα κι αντικαταστάθηκε στο 72΄ από τον Ζοάο Φέλιξ.

Μετά τις ισοπαλίες στα δύο πρώτα ματς του Nations League με Ισπανία (1-1) και Ελβετία (1-1), η Γερμανία αναδείχθηκε σε τρίτο σερί ματς ισόπαλη, αυτή την φορά σε φιλικό που διεξήχθη στο Ρέιν Ένερτζι Στάντιον της Κολονίας, με 3-3 απέναντι στην Τουρκία.

Τρεις φορές προηγήθηκαν στο ματς τα «πάντσερ», αλλά ισάριθμες οι Τούρκοι είχαν την «απάντηση», με το τελικό 3-3 να διαμορφώνεται στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Καραμάν ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με 5 γκολ στο πρώτο μέρος η Ιταλία «γάζωσε» με 6-0 την Μολβαδία, ενώ απόντος του Λεβαντόφσκι ο σέντερ φορ της Γουέστ Μπριμ Καμίλ Γκροσίτσκι πέτυχε χατ τρικ και οδήγησε την Πολωνία στη νίκη με 5-1 επί της Φινλανδίας στο Γκντανσκ.

Στο «Σταντ ντε Φρανς» του Παρισιού η Γαλλία έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στην Ουκρανία την οποία «σκόρπισε» με 7-1 και τον Ζιρού να πετυχαίνει δύο τέρματα.

Τα αποτελέσματα:

Νικαράγουα-Γουατεμάλα 0-0

Ζάμπια-Μαλάουι 1-0 (15΄ Σικόμπε)

Κύπρος-Τσεχία 1-2 (32΄ Λοΐζου – 13΄ Χόλες, 43΄πεν. Νταρίντα)

Δανία-Νήσοι Φερόε 4-0 (22΄ Σκοβ Όλσεν, 22΄πεν. Έρικσεν, 32΄ Μαέλε, 45΄ Κορνέλιους)

Εσθονία-Λιθουανία 1-3 (58΄ Μάριν – 14΄,46΄ Νονικόβας, 32΄ Σιγκρέντας)

Μάλτα-Γιβραλτάρ 2-0 (8΄ Νγουόκο, 90΄ Καρουάνα)

Μαυροβούνιο-Λετονία 1-1 (90΄+1 Ιβάνοβιτς – 26΄ Ταράσοβς)

Λουξεμβούργο-Λιχτενστάιν 1-2 (72΄πεν. Ροντρίγκες – 23΄ Βόλφινγκερ, 61΄πεν. Χάσλερ)

Αυστρία-Ελλάδα 2-1 (77΄ Γκρμπιτς, 80΄ Μπάουμγκάρτνερ – 63΄ Φορτούνης)

Ανδόρα-Πράσινο Ακρωτήρι 1-1 (17΄αυτ. Πόντσκ – 8΄,54΄ Μέντες)

Γερμανία-Τουρκία 3-3 (45΄+1 Ντράξλερ, 58΄ Νοουχάους, 81΄ Βαλντσμιντ – 50΄ Τουφάν, 67΄ Καράκα, 90΄+4 Καραμάν)

Ιταλία-Μολδαβία 6-0 (19΄ Κριστάντε, 23΄ Καπούτο, 30΄,45΄+1 Ελ Σαραουϊ, 38΄λ Πόσμακ αυτ., 72΄ Μπεράρντι)

Ολλανδία-Μεξικό 0-1 (59΄ Χιμένες)

Πολωνία-Φινλανδία 5-1 (9΄,18΄,38΄ Γκροσίτσκι, 53΄ Πιάτεκ, 87΄ Μίλικ – 68΄ Νισκάνεν)

Πορτογαλία-Ισπανία 0-0

Σλοβενία-Σαν Μαρίνο 4-0 (17΄,42΄ Μίτροβιτς, 25΄πεν. Βούκιτς, 48΄ Ρεπ)

Ελβετία-Κροατία 1-2 (31΄ Γκαβράνοβιτς – 18΄ Κόβασιτς, 67΄ Πάσαλιτς)

Γαλλία-Ουκρανία 7-1 (9΄ Καμαβινγκά, 24΄,34΄ Ζιρού, 39΄ αυτ. Μικολένκο, 65΄ Τολισό, 82΄ Μπαπέ, 89΄ Γκριεζμάν – 53΄ Τσιγκάνκοφ)