Λυπήθηκα τους αεκτζήδες. Που έβλεπαν την ομάδα τους να έχει παραδώσει τα κλειδιά του σπιτιού τους στη Λάρισα. Που άντεξαν αυτό το θλιβερό θέαμα, οι παίκτες του Κούγια να έχουν στριμώξει την ΑΕΚ μέσα στην εστία της, την κρεβατοκάμαρά της.

Είναι αυτή ομάδα για πρωτάθλημα; Για όνομα. Να μην μπορεί σ’ ένα ημίχρονο, το δεύτερο όπου κέρδιζε 2-1, να αλλάξει ούτε μία φορά την μπάλα. Μιλάμε για σκάνδαλο. Το ότι κέρδισε η ΑΕΚ δεν το βάζεις στον λογαριασμό με τίποτα όταν πήγε στη Λάρισα με μοναδικό στόχο να δώσει την ευκαιρία στον αντίπαλο να κάνει εκπαίδευση στα μαθήματα πολιορκίας.

Πήρε το τρίποντο η ΑΕΚ με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Τι να το κάνεις. Να κερδίσει εκτός έδρας μια επαρχιακή ομάδα και να μην της αξίζει να το χαρεί. Επειδή την πάτησε η Λάρισα.

Μόνο οι εκτός τόπου και χρόνου θα μείνουν στο… αποτέλεσμα, στη νίκη. Το πραγματικό αποτέλεσμα του αγώνα είναι άλλο. Ότι η ΑΕΚ έδειξε, πιο σωστά επιβεβαίωσε τις αδυναμίες της. Ήταν χειρότερη απ’ ό,τι κόντρα στον Ολυμπιακό.