Ο Ολυμπιακός επικράτησε 12-10 της Βουλιαγμένης στο Λαιμό, στη δεύτερη μεταξύ τους αναμέτρηση για τη Β΄ φάση της Α1 υδατοσφαίρισης των γυναικών, έκανε το 2-0 στη μεταξύ τους σειρά και εξασφάλισε βαθμολογικό πλεονέκτημα ενόψει της Γ΄ φάσης.

Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πήρε προβάδισμα από νωρίς, με το πρώτο οκτάλεπτο να τελειώνει υπέρ της Βουλιαγμένης με 5-4.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοφαρίσει στην αρχή της δεύτερης περιόδου και μάλιστα να προηγηθεί στο τέλος του ημιχρόνου (6-7).

Το παιχνίδι είχε πολλές εντάσεις και μάλιστα ο προπονητής του Ολυμπιακού Χάρης Παυλίδης, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα για έντονες διαμαρτυρίες.

Ο Ολυμπιακός ήταν διαρκώς μπροστά στο σκορ, με την Βουλιαγμένη να ισοφαρίζει με την Τσουκαλά 4 λεπτά πριν το τέλος, όμως με δύο τέρματα της Έμολο και της Ελευθερίας Πλευρίτου, οι «ερυθρόλευκες» κατάφεραν να πάρουν την νίκη.