Με νίκη ολοκλήρωσε την παρουσία του στην Ανδριανούπολη, στο τουρνουά της Ολίν Εντιρνέ, ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε των διοργανωτών με 85-83, κατακτώντας το θετικό αποτέλεσμα στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο ημίχρονο δε χρησιμοποιήθηκε προληπτικά ο Γιώργος Μπόγρης, εξαιτίας χτυπήματος που δέχτηκε στο πόδι στο πρώτο ημίχρονο.

Με καλάθι του Τσαϊρέλη στον αιφνιδιασμό ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε (71-71) και το παιχνίδι έγινε ντέρμπι ως το τέλος. Ο Κώστας Χαραλαμπίδης με τρίποντο έδωσε για πρώτη φορά το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ (79-80), αλλά ο Τσίνκο ήταν σε εξωπραγματική κατάσταση. Πέτυχε συνολικά 31 πόντους με 9/12 τρίποντα και ήταν η αιτία που η Ολίν έμεινε στο παιχνίδι ως το τέλος. Ο Χαραλαμπίδης με εξαιρετικές επιλογές και ευστοχία στα τελευταία λεπτά έδωσε στον ΠΑΟΚ τη δυνατότητα να πάρει τα νίκη, ενώ και η άμυνα ζώνης που έπαιξε η ομάδα είχε καθοριστική σημασία στο να έρθει η νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 21-14, 42-31, 66-58, 83-85

Ολίν Εντιρνέ: Σονγκατσίογλου, Ουάσιγκτον 19 (3), Ταπούτος 16 (4), Γκιουργκέν 1, Ερτσάν 8, Τσίνκο 31 (9), Ατίν 3 (1), Φράνσις 5, Γκιουνέι.

ΠΑΟΚ: Λιάπης, Κούπερ 10 (2), Χαραλαμπίδης 19 (3), Πέιν 12 (1), Κασελάκης 6 (1), Τσόχλας 10 (2), Μπόγρης 8, Τσαϊρέλης 12, Δέδας 6 (2), Μαργαρίτης 2, Κώττας, Κόνιαρης.

Επιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης